ur. 1972, Złotów
1980-92
szkoły muzyczne w Złotowie i w Pile (skrzypce)
1992-93
studia muzykologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu
1993-99
studia kompozycji w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu u Andrzeja Koszewskiego i Lidii Zielińskiej
1997-98
studia uzupełniające w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w zakresie teorii muzyki i nowych mediów u Helmuta Lachenmanna i Matthiasa Hermanna (analiza) oraz u Davida Masona (muzyka elektroakustyczna)
2001-04
studia podyplomowe kompozycji w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem m. in. u Jörga Birkenköttera
2004-05
wolna słuchaczka na kierunku reżyserii teatralnej w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem u Hansa Hollmanna
2005
członek zwyczajny Związku Kompozytorów Polskich
2009
prezentacja własnych kompozycji w ramach międzynarodowego sympozjum "Contemporary Composers + Composing on the Continent" w Görlitz/Zgorzelcu zorganizowanym przez Meetingpoint Music Messiaen e.V.
2009-2016 członkini jury w konkursie kompozytorskim muzyki elektroakustycznej "Jeu de Temps - Time Play" (JTTP), organizowanym przez CEC (Canadian Electroacoustic Community)
od 2015 Edycja utworów muzycznych w Ebert Musik Verlag Leipzig (Lipsk/Niemcy) - Link

 

Do góry

Kursy i warsztaty:

1995, 1996, 1997 Międzynarodowe Warsztaty Muzyki Elektronicznej i Komputerowej Stuttgart-Kraków
1996 Międzynarodowe Letnie Kursy dla Młodych Kompozytorów w Radziejowicach
1997 Internationale Akademie für Neue Komposition (Schwaz/Austria)
1998, 2000, 2002, 2006 Internationale Ferienkurse für Neue Musik Darmstadt
1999 Course du Centre Acanthes (Awinion/Francja)
2005 Warsztaty performance u Antona Lukoszevieze ("Apartment House", Wielka Brytania) w Dreźnie
2010 EXPERIMENTALSTUDIO AKADEMIE Matrix10 (Freiburg, SWR)

 

Do góry

Nagrody i stypendia:

1996 II nagroda w Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Bairda w Warszawie
1997 Stypendium KulturKontakt Austria
1997-98 Stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki
1999 Wyróżnienie w Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Bairda w Warszawie
1998, 2000 Stypendium Internationales Musikinstitut Darmstadt
1999 Stypedium Centre Acanthes
2001-04 Stypendium Peter-Fuld-Stiftung
2003 Nagroda Frankfurter Verein für Künstlerhilfe (Jürgen-Mülder-Preis)
2005-06 MusikStipendium Hellerau III
2010 Stypendium Studia Eksperymentalnego SWR na kurs Experimentalstudio Akademie Matrix10 we Fryburgu
2012 Stypendium landu Meklemburgii-Pomorza Przedniego w Künstlerhaus Lukas (Ahrenshoop)

 

Do góry

Festiwale i cykle koncertów:

1996 Muzyka w Starym Krakowie
1996 Dni Muzyki Ryszarda Bukowskiego (Wrocław)
1998 Festival Neuer Musik ECLAT (Stuttgart)
1998 Bodensee-Festival (Friedrichshafen)
1998 Dni Muzyki Romana Haubenstocka-Ramatiego (Kraków)
1999 Festival d'Avignon
2004 Festival International de la Musique et Créations Électroniques SYNTHESE (Bourges/Francja)
2004 Forum Neue Musik (Heskie Radio, Frankfurt nad Menem)
2005 Koncerty symfoniczne Thüringer Symphoniker (Rudolstadt i Saalfeld)
2005 Florida Electroacoustic Music Festival (USA)
2006 Forum Neues Musiktheater (Dialog - Neue Musik im Römerkastell, Stuttgart)
2006 Dresdner Tage für Zeitgenössische Musik (Drezno)
2006 Budapesti Őszi Fesztivál
cost for cialis
2006 Kasseler Musiktage (Kassel)
2009 YOUrope togehter - Polen (Filharmonia Essen)
2010 Neue Musik im Ostseeraum (Lubeka)
2012 Tag der offenen Tür (Künstlerhaus Lukas, Ahrenshoop)

 

Do góry

Ważniejsze kompozycje:

  • Sonata (1992-93)
    na skrzypce i fortepian
    15'

  • Dwa preludia (1993/94)
    na fortepian
    4'
    Prawykonanie: Poznań 1994; Małgorzata Kurpisz

  • Ars amandi (1994)
    na baryton i fortepian
    4,5'
    Tekst: Owidiusz
    P: Poznań 1994; Tomasz Mazur i Katarzyna Kujawa

  • Psalm 88 (1994)
    na chór mieszany a cappella
    3,5'
    P: Poznań 1995; chór ?Fermata", dyr. Mateusz Sibilski

  • Decyzje i wahania (1994)
    na skrzypce solo
    6,5'
    P: Poznań 1995; Urszula Walarowska

  • Impresja (1994-95)
    na baryton, obój, perkusję, skrzypce i wiolonczelę
    Tekst: Stefan Flukowski
    6'
    P: Poznań 1995; Tomasz Mazur, Urszula Lewińska, Dobromira Kur, Natalia Juśkiewicz, Tomasz Lisiecki

  • Powódź (1995)
    na baryton, obój, perkusję, skrzypce i wiolonczelę
    Tekst: Stefan Flukowski
    5'

  • Transgressio (1995)
    na puzon, perkusję, fortepian, harfę i wiolonczelę
    8'
    P: Stuttgart 1995; Łukasz Hodor, Jan Pilch, Tomoko Hemmi, Renie Yamahata i Werner Taube; dyr. Matthias Hermann

  • Meandry Labiryntu (1995)
    na wiolonczelę i komputer
    7'
    P: Stuttgart 1995; Werner Taube, Marek Chołoniewski i Magdalena Buchwald

  • Arras (1995)
    na flet i orkiestrę smyczkową
    8'
    Wyróżnienie w Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Bairda (Warszawa 1999)
    Fragment partytury

  • Claritas (1996)
    na trąbkę i taśmę
    3,5'
    P: Poznań 1996; Marek Galubiński i Magdalena Buchwald

  • Nokturn (1996)
    muzyka elektroakustyczna
    3'
    P: Poznań 1996

  • Intermezzo (1996)
    na kwartet smyczkowy
    5'
    P: Radziejowice 1996; Kwartet Śląski

  • Trois petites conversations (1996)
    na gitarę i wiolonczelę
    6,5'
    P: Stuttgart 1998; Andreas Ogger i Stefan Gräßle

  • Warstwy i węzły (1996)
    na klarnet, fortepian, perkusję, kontrabas, taśmę i live-electronics
    7'
    II nagroda w Konkursie Kompozytorskim im. Tadeusza Bairda (Warszawa 1996)
    P: Stuttgart 1998; Bernhard Schleiß, Oliver Prechtl, Anja Füsti, Markus Steiner, Magdalena Buchwald; dyr. Jens Schroth

  • Syrinx (1996)
    na flet i taśmę
    4'
    P: Poznań 1996; Elżbieta Turczyńska i Magdalena Buchwald 
    Fragment partytury

  • Mane, Thekel, Fares (1997)
    na orkiestrę symfoniczną
    8' 
    Fragment partytury

  • Apollo i Marsjasz (1997)
    muzyka elektroakustyczna
    4'
    P: Poznań 1997

  • "Mehr Licht..." (1997)
    na altówkę i live-electronics
    5,5'
    P: Stuttgart 1997; Axel Porath, Marek Chołoniewski i Magdalena Buchwald

  • Elegia (1997)
    na saksofon altowy, puzon, fortepian, taśmę i live-electronics
    Tekst: Ksiega Eklezjasty
    7'
    P: Schwaz 1997; David Pituch, Mato Santek, Marlies Nussbaumer, Marek Chołoniewski i Magdalena Buchwald

  • Zeit sehen, Farben hören (1998)
    na trio smyczkowe i perkusję
    11'
    P: Stuttgart 1998; członkowie Ensemble Zementwerk

  • Maris Stella (1998)
    na orkiestrę
    6,5'
    Kompozycja zamówiona przez Ministerstwo Nauki, Kultury i Badań Naukowych Badenii-Wirtembergii
    P: Stuttgart 1998, Orkiestra Czterech Uczelni: Stuttgart-Poznań-Łódź-Trossingen, dyr. Marcin Sompoliński

  • Metamorfoza Syrinx (1998)
    słuchowisko eksperymentalne
    Tekst: Owidiusz
    12'
    Kompozycja zamówiona przez Ministerstwo Nauki, Kultury i Badań Naukowych Badenii-Wirtembergii
    P: Marbach, Deutsches Literaturarchiv 1998

  • Entelecheia (1998-99)
    na wielką orkiestrę symfoniczną
    15'

  • Berceuse (1999)
    na flet, klarnet basowy, perkusję, skrzypce, altówkę i wiolonczelę
    6'
    P: Awinion 1999; członkowie L'Orchestre Lyrique de la Région d'Avignon-Provence, dyr. Sylvio Gualda

  • Angorum catena (2001)
    muzyka elektroakustyczna
    10'
    Kompozycja zamówiona przez Studio Eksperymentalne Polskiego Radia w Warszawie
    dedykowana Krzysztofowi Szlifirskiemu
    P: Warszawa 2001

  • "Perhaps the road is a net of chains" (2002)
    na fortepian
    13'
    P: Frankfurt n. M. 2003; Tomoko Iizuka
    Fragment partytury

  • ex externo (2002)
    na puzon solo
    6,5'
    P: Frankfurt n. M. 2002; Uwe Dierksen
    Fragment partytury

  • Zuviel Blau (2002)
    elektroakustyczna muzyka teatralno-baletowa
    Tekst: Reinhard Gehret - Maikäferlikör
    12'
    P: Frankfurt n. M. 2002; Tobias Mangold (głos mówiony/aktor), studentki i studenci Wydziału Baletu Musikhochschule Frankfurt; Dieter Heitkamp (choreografia)

  • Es spricht der Schnee (2003)
    na sopran i flet
    Tekst: Tomas Venclova
    10'
    P: Frankfurt n. M. 2003; Annette Fischer i Jens Josef
    Fragment partytury

  • Adagio des Dahlen-Gorski (2003)
    na orkiestrę
    14'
    P: Frankfurt n. M. 2004; Radio-Sinfonie-Orchester Frankfurt; dyr. Lucas Vis
    Fragment partytury

  • Moment (non) musical (2003)
    muzyka elektroakustyczna
    1,5'

  • "...vom Klang blättert Schatten ab" (2003-05)
    na głos mówiony i taśmę quadro
    14'
    Tekst: Tomas Venclova
    Kompozycja zamówiona przez Frankfurter Verein für Künstlerhilfe
    P (ostateczna wersja): Frankfurt n. M. 2006; Annette Fischer i Christoph Schulte
    Fragment partytury

  • Feuer (2004)
    instalacja - performance na taśmę, video i taniec
    6'
    UA: Frankfurt am Main 2004, Chris Deutsch, Harry Glatz (video), Mirjana Doric (taniec), Dieter Heitkamp (choreografia)

  • Die Lebenskunst (2005)
    na sopran i fortepian
    Tekst: Friedrich Schiller i Norbert Oellers
    14'
    Kompozycja zamówiona przez Instytut Muzyki Współczesnej Musikhochschule Frankfurt
    P: Wiesbaden 2005; Carola Schlüter i John-Noël Attard
    Fragment partytury

  • Gespaltene Erinnerung (2006)
    na fortepian
    12'
    Kompozycja zamówiona przez Operę w Stuttgarcie
    P: Stuttgart 2006; Jürgen Kruse

  • Verzerrter Marsch (2006)
    na saksofon tenorowy, trąbkę, perkusję, fortepian, skrzypce, altówkę, kontrabas i 6-kanałową taśmę
    7'
    Kompozycja zamówiona przez Europejskie Centrum Sztuk Hellerau
    P: Drezno 2006; Martin Posegga, Péter Solymosi, Ewa Korolczyk, Andrea Mudronova, Oleksandr Bersutsky, Daniel Schultze, Stefan Pliquett, Hendrik Manook, dyr. Csaba Szakács-Ajtony
    Fragment partytury

  • Clamavi (2006)
    na saksofon sopranowy, trąbkę, perkusję, fortepian, skrzypce, altówkę i kontrabas)
    7'
    Kompozycja zamówiona przez Europejskie Centrum Sztuk Hellerau
    P: Drezno 2006; Martin Posegga, Péter Solymosi, Ewa Korolczyk, Andrea Mudronova, Oleksandr Bersutsky, Daniel Schultze, Stefan Pliquett, dyr. Csaba Szakács-Ajtony

  • "...erfüllt..." (2006)
    na flet, klarnet, perkusję, fortepian, skrzypce, altówkę i wiolonczelę
    7'
    Kompozycja zamówiona przez festiwal "Kasseler Musiktage"
    P: Kassel 2006; Ensemble Modern; dyr. Manuel Nawri
    Fragment partytury

  • Lichtfenster. Auszüge aus einem Tagebuch (2007)
    na trąbkę i akordeon
    8'
    Fragment partytury

  • eine gefüllte Leere (2008-10)
    na flet, obój i fagot
    30'
    Fragment partytury

  • Nocturne & Clearness - zwei nostalgische Impressionen (1996/2009)
    muzyka elektroakustyczna/video
    Czesław Buchwald - video
    7'
    P: Görlitz 2009

  • Labyrinth. Exit (2010)
    na trąbkę podwójną solo
    11'
    Kompozycja zamówiona przez Miasto Hanzeatyckie Lubekę
    P: Lubeka 2010; Marco Blaauw
    Fragment partytury

  • Postcard from Złotów (2011)
    utwór elektroakustyczny
    4'

  • Doppelaufnahme (2012)
    na głos mówiony i taśmę
    Tekst: Tomas Venclova
    10'
    Utwór skomponowany w ramach stypendium landu Meklemburgii-Pomorza Przedniego w Künstlerhaus Lukas (Ahrenshoop)
    P: Ahrenshoop 2012, Magdalena Buchwald
    Fragment partytury

  • Gespaltene Erinnerung III (2013-2014)
    na fortepian
    12'
  • Das Sprechen der Seele (2005 zrew. 2015)
    na sopran i fortepian
    Tekst: Friedrich Schiller i Norbert Oellers
    13'
    P: Berlin 2016; Irene Kurka i Martin Schneuing

 

Do góry

Publikacje:

  • Hasło biograficzne w leksykonie Kompozytorzy polscy 1918-2000, Red. M. Podhajski (Gdańsk-Warszawa 2005), część II, s. 133-134, (ISBN 978-83-89444-83-7)
  • Artykuł o utworach Metamorfoza Syrinx, Nocturne & Clearness i eine gefüllte Leere w książce dokumentującej sympozjum Contemporary Composers + Composing on the Continent (Meetingpoint Music Messiaen, 2009, ISBN 978-3-00-036084-8), w języku niemieckim
  • Artykuł o utworze Doppelaufnahme i fragmenty partytury w Ahrenshooper Seiten (Edition Hohes Ufer, Ahrenshoop 2012, ISBN 978-3-934216-63-1), w języku niemieckim
  • Przyjaciele (bajka bez morału) (1992-93), Instytut Kaszubski, Gdańsk-Złotów 2014, z własnymi ilustracjami, fotografie: Czesław Buchwald i Magdalena Buchwald, ISBN 978-83--63368-45-6 Okładka

 

Do góry

 
Made by Ki-Map

antalya escort mersin escort konya escort adana escort istanbul escort Antalya escort Ankara escort Samsun escort Gaziantep escort Eskişehir escort İzmir escort filmy porno film izle mersin escort mersin escortlar ankara escort konya escort samsun escort ankara escort izmir escort kizlar izmirli escort izmir yeni escort
adana escort bayanlar eskisehirescortlar canakkale escort konya escort mersinde escort konya escort mersinescortguzeller.blogspot.com mersinescortbilgileri.blogspot.com mersinescortnedir.blogspot.com adanaescortguzeller.blogspot.com adanaescortbilgiler.blogspot.com adanaescortnedir.blogspot.com konyaescortnedir.blogspot.com konyaescortbilgiler.blogspot.com konyaescortmerkezi.blogspot.com konyaescortgeceler.blogspot.com izmirescortguzeller.blogspot.com
samsunescort2.tumblr.com samsunescortbayan1.tumblr.com beylikduzuescort10.tumblr.com beylikduzuescortbayan1.tumblr.com mersinescort5.tumblr.com mersinescortbayan1.tumblr.com adanaescort3.tumblr.com adanaescortbayan2.tumblr.com